Baltijas lielākā baroka pērle - Jelgavas pils

 

Jelgavas pils atrodas pilsētas ziemeļaustrumu malā blakus tiltam pār Lielupi, kurš savieno Rīgas šoseju ar Jelgavas galveno maģistrāli – Lielo ielu un, piesaista katra ceļotāja uzmanību. Kādreizēja Kurzemes hercogu rezidence ir viena no nedaudzajām senās Kurzemes – Zemgales hercogistes galvenajām ēkām, kas palikusi no otrā pasaules karā sagrautās pilsētas. Pils ir arī skaists piemineklis hercogam Ernstam Johanam Bīronam, spožai 18. gadsimta personībai, kura vārds saglabājies neaizmirsts Eiropas vēsturē.
 


Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana

logo

 

 

 

Jelgavas pilī tiek īstenots projekts "Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana" Nr. EKII-1/1.
Projekta mērķis ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Nr.5153 “Jelgavas pils ar parku” Lielā ielā 2, Jelgavā energoefektivitātes uzlabošana, īstenojot šādus pasākumus:

  • logu un durvju nomaiņa;
  • bēniņu siltināšana;
  • ēkas fasādes atjaunošana;
  • ventilācijas sistēmas atjaunošana;
  • būvuzraudzība un autoruzraudzība. Plānotais enerģijas ietaupījums 1 550 385 kWh/gadā; Projekta oglekļa dioksīda emisiju samazinājums 241 733 kgCO2/gadā. Plānotais kopējais projekta budžets ir EUR 6 701 654,49, no kura Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms ir EUR 4 000 000,00.Projekta ieviešanas laiks no 2016. – 2020.gadam.