Ziemassvētku balle pilī

Ik gadu decembrī LLU aulas durvis veras polonēzei, kurā vienojas universitātes studenti, absolventi, mācībspēki, studentu korporācijas un viesi no visas Latvijas.

Atjaunotajās Jelgavas pils zālēs notiks tradicionālā Ziemassvētku balle.

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 20 pēc gada pārtraukuma, kas saistīts ar Jelgavas pils rekonstrukcijas darbiem, lielākajā Baroka pilī Baltijā atkal norisināsies gaidītā Ziemassvētku balle.

Jelgavas pils Ziemassvētku balle ir gadskārtēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) tradīcija, ik gadu pulcina viesus uz brīnišķīgas mūzikas, deju un notikumu pielietu nakti jau vairāk nekā 30 gadus.

Balle tiks atklāta atjaunotajā LLU Aulā ar polonēzi, universitātes rektores Irinas Pilveres uzrunu un lielās egles iedegšanu. Uzrunai sekos plaši pazīstamo operas solistu - soprāna Sonoras Vaices un tenora Raimonda Bramaņa - dziedājums Balles orķestra pavadījumā. Tāpat vakara laikā balles dalībnieki varēs dzirdēt arī solistu Aijas Vītoliņas un Ivara Jercuma dziedājumus.

Par vakara skanīgumu un noskaņu rūpēsies vairāk nekā 80 mūziķu un mākslinieku. Ziemassvētku ballē varēs izvēlēties dejot pēc noskaņojuma pie kādas no sešām mūzikas grupām vai koncertzālē baudīt  emocionāli un mākslinieciski piesātināto divu stundu ilgo koncertprogrammu.

Neatņemama Jelgavas pils Ziemsasvētku balles sastāvdaļa ir Jelgavas bigbends mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, kas arī šogad priecēs ar balles mūziku visas nakts garumā, tostarp balli atklās ar Vīnes valsi. Dejotgribētājiem būs iespēja izkustēties gan pie klasiskās balles mūzikas, gan arī izdejoties grupas "Lauku muzikanti" atskaņotajos mūzikas ritmos.

Dejot būs iespējams ne tikai Aulā, arī Vītņu kāpņu vestibilā, kur skanēs mūzikas kokteilis sirdij un kājām ar Latvijā un pasaulē iecienītiem hītiem visām gaumēm grupas "Džentlmeņu Špagats" skanējumā. Dejas, kā ierasts, notiks arī publikas iemīļotajā Spoguļzāļē, kur spēlēs atraktīvais Ēriks Palkavnieks un muzikālā apvienība "A pie mums Jelgavā", bet cituviet tikpat jautrās deju improvizācijās iesaistīts ansamblis "Tandēms trijatā".

Ar kamerkoncertiem pils koncertzālē uzstāsies vijoles virtuozs Raimonds Ozols un mūziķis Raimonds Macats, operas solisti Sonora Vaice un Raimonds Bramanis, akordeona virtuoze Inita  Āboliņa. kā arī iemīļotākās Ziemassvētku dziesmas un korāļus varēs klausīties LLU sieviešu kora "Liepa " izpildījumā.

Atjaunotajā Sudraba zālē darbosies hercoga salons, kur intīmā gaisotnē pie galdiņiem varēs baudīt klavieru, saksofona un perkusiju mūziku dueta "Baltais un melnais" izpildījumā. Būs arī dažādas mazas svētku izklaides - loterijas, atrakcijas, laimes liešana, radošas meistardarbnīcas, darbosies foto salons. Viesu priekam uzstāsies augstas klases Eiropas sarīkojumu deju dejotāji Marts Puniņš un Dana Jākabsone.

Ieeja tikai vakartērpos: kungiem - tumšs uzvalks, dāmām - garā vakarkleita. Biļetes - Biļešu paradīzē, cena - EUR 35.00, biļešu skaits ierobežots. Rezervācija pa tālruni: 26498504.

Ziemassvētku balles programma

 

pils